{Leczenie nietrzymania moczu|nietrzymanie moczu jako jeden z objawów klimakterium|Serwis poswięcony problematyce NTM|Zobacz nasz serwis poświecony problemowiNTM|wpływ nietrzymania moczu na poczucie wartości kobiet|Rodzaje Co to jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to termin dolegliwości, z którą ma problem spora ilość osób w naszym kraju. Może ono występować u przedstawicielek płci żeńskiej, jak i mężczyzn. Większą część zachorowań stanowią jednak kobiety. Ryzyko zachorowania wzrasta przy tym wraz z wiekiem oraz wraz z ilością urodzonych dzieci.
Dla czego warto stosować sondę doodbytniczą dla kobiet i mężczyzn Najpowszechniej diagnozowaną odmianą NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Charakteryzuje je niezależny od woli wyciek strużki moczu podczas podejmowania wysiłku. Jest to związane z różnorakimi sytuacjami – od uprawiania sportu, aż po fizjologiczne czynności, jak kichanie czy kaszel.
Ciekawy artykuł o ntm – wstydliwym problemie wielu Polaków
Wyraźnie uciążliwy jest też fakt, że z czasem schorzenie ulega nasileniu. Co charakterystyczne, opróżnienia pęcherza nie poprzedzają żadne objawy alarmujące. Najczęstszą przyczynę NTM można przedstawić jako zwiotczenie mięśni dna miednicy. Winę za to ponoszą takie zdarzenia i czynniki jak wielokrotne lub ciężko przebyte ciąże oraz porody, ale również zmiany natury hormonalnej. Istotnym zadaniem profilaktycznym jest częste podejmowanie ćwiczeń Kegla – w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Analizy nie przedstawiają się w sposób napawający optymizmem. W Polsce na NTM chorują prawie 4 miliony obywateli, z czego większy procent stanowią kobiety. Skompletowanie dokładnych informacji jest jednak trudne.
Województwo opolskie sprawdź w naszym serwisie gdzie leczyć ntm
Choroba w wielu wypadkach też bywa nie poddana diagnozowaniu, ponieważ wciąż jeszcze stanowi żenujący dla pań kłopot. Takie emocje nie pozwalają podjęcie kuracji. Tymczasem tutaj najważniejsze znaczenie ma czas, jaki upływa od zauważenia symptomów NTM, do momentu zapoczątkowania procesu terapeutycznego.

Dodaj komentarz